Bloog Wirtualna Polska
Są 1 148 673 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


"Drzewo" na "DACHU" poetów

niedziela, 12 kwietnia 2015 18:23

dach 030.JPG

 

 

 

Po raz 55. spotkamy się na poetycko-muzycznym "DACHU" pod parasolem Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II., Oczywiście w klubie "Ona" w Warszawie. Udział zapowiedzieli nasi członkowie i goście z wielu krajów. Program jest bardzo bogaty. Przyjmiemy nowych kolegów do grona SAP. Bożenie Helenie Mazur-Nowak z Anglii wręczona zostanie na prośbę organiztorów właśnie na naszym "DACHU" nagroda Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej. Wystąpi Anna Zięba z Holandii z piosenkami i gitarą, będą też autorskie piosenki "dachowiczów", będą prezentacje wiosenne i nie tylko. Zdamy też relację z pobytu na Litwie, związanego z promocją naszej antologii "Boso po ściernisku" (promocja na "DACHU" odbędzie się w maju 2015).

Zgłoszenia do prezentacji można zgłaszać do Wandy Dusi Stańczak, organizującej i prowadzączej "DACHY". 


UWAGA: Turniej Jednego Wiersza odbędzie się pod hasłem "DRZEWO". 
Wiersze dostarczamy WYŁĄCZNIE wydrukowane, napisane min, czcionką "14", anonimowe. 

Bądźcie z nami!

 

dach 139.JPG


Podziel się
oceń
0
0
Tagi: sap, dach

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Tam będziemy...

sobota, 11 kwietnia 2015 21:01

 

 

Plakat duży.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zlot w Wilnie

piątek, 10 kwietnia 2015 0:44

gala2 016_1280x853.JPG

Na I zlocie...

 

 

Oto artykuł, jaki ukazał się dzisiaj w "Kurierze Wileńskim". 

 


Drugi zlot w Wilnie poetów z polskim rodowodem

 

W dniu 13 kwietnia br. rozpocznie się w Domu Kultury Polskiej impreza 
międzynarodowa pod hasłem „Wilno - kolebka romantyzmu polskiego- Europejskim miastem literatów”. Głównym wydarzeniem będzie prezentacja międzynarodowej antologii „Boso po ściernisku”, wydanej w Warszawie w końcu 2014 r. pod redakcją Wandy Dusi Stańczak, prezes oddziału Warszawskiego II Stowarzyszenia Autorów Polskich (SAP) .
W słowie do Czytelnika pani redaktor m. in. napisała:”Boso po ściernisku”...Czujecie, państwo, skurcz wystraszonej stopy? Nie wszyscy, wiem. A wiem, bo 40 autorów tej antologii (…) zmierzyło się z tematem. Mieszkają w różnych miejscach na ziemi – oprócz Polski, przyszło im żyć w Anglii, Niemczech, Belgii, Australii, Brazylii, na Litwie. Są Polakami albo mają polskie korzenie. Każdy ze współautorów tej książki napisał wiersz pod wspólnym tytułem „Boso po ściernisku”.
Do Wilna właśnie przyjeżdżają z różnych krajów ci poeci, czyje wiersze, nie tylko ten tytułowy, lecz też inne są zamieszczone w antologii. Organizatorem spotkania jest Apolonia Skakowska, prezes-dyrektor Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. Stanisława Moniuszki. Jej wiersze też znalazły się w tej ciekawej, nowatorskiej edycji. W rozmowie z „Kurierem” pani Apolonia powiedziała:
- Projekt spotkań w Wilnie współczesnych poetów polskich, w tym zamieszkałych na obczyźnie zrodził się w 2013 r., gdy w Londynie ukazał się pierwszy tom antologii poezji współczesnej „Niosący słowa” pod redakcją Fredericka Herberta Rossakovskiego – Lloyda, znakomitego artysty malarza i poety polskiego pochodzenia. 
-Miałam szczęście, że w tej antologii wśród twórczości Polaków na obczyźnie były przedstawione również moje wiersze- kontynuowała nasza rozmówczyni. Jesienią 2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie w Wilnie. Przybyło wtedy około 20 współautorów pierwszego tomu książki „Niosący słowa”. Nastąpiła jej prezentacja. Obecnie mamy drugie spotkanie, na które swój przyjazd zapowiedziało około 30 literatów z różnych krajów. Właśnie 13 kwietnia w DKP o godz. 17.00 w pokoju Nr 305 podczas integracyjnego spotkania nastąpi zapoznanie się ze współautorami antologii „Boso po ściernisku” i jej prezentacja, na które zapraszam wileńskich poetów i miłośników poezji. Sądzę, że ważnym akcentem tych spotkań jest to, że zagraniczni autorzy pragną przedstawiać swoje nowe tytuły właśnie w Wilnie, kolebce polskiego romantyzmu- mówiła Apolonia Skakowska. 
Warto podkreślić, że takie edycje, jak wspomniane wyżej „Niosący słowa” pierwszy i drugi tom, a także „Boso po ściernisku”, będące poniekąd nowym zjawiskiem we współczesnej literaturze polskiej ewidentnie przyczyniają się do zbliżenia, wręcz integrowania twórczych środowisk polonijnych nie tylko z Ojczyzną, ale też z pokrewnymi środowiskami wielu krajów świata. Polacy, znajdujący się na obczyźnie przestają być sobie obcy. Słusznie określiła to w swym wierszu Wanda Dusia Stańczak:”Tak różni/tak dalecy/a tak bliscy/sialiśmy boso ziarno na ściernisku/
wyrosły nam wspólne słowa/ jak świeży, pachnący chleb”.
Jak poinformowała Apolonia Skakowska,Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. St. Moniuszki przygotowało interesujący program na czterodniowy pobyt gości. 14 kwietnia wyjadą do Podbrodzia, gdzie spotkają się z młodzieżą i pedagogami polskiej szkoły średniej, następnie udadzą się do Zułowa, by zwiedzić rodzinne strony Marszałka Piłsudskiego. Nazajutrz, czyli 15 kwietnia, wizyta w Solecznikach i spotkanie z młodzieżą Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego. Po południu - koncert w Solecznickiej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w pałacu Wagnerów. W drodze powrotnej- zwiedzanie pałacu Balińskich w Jaszunach i historycznego cmentarzyka, zapoznanie się z zespołem „Mereczanka”. 
Nasycony jest dzień 16 kwietnia, gdyż pomimo twórczego spotkania w Trockiej Szkole Średniej, po południu w DKP o godz. 18.00 odbędzie się koncert galowy z udziałem gości: śpiewają Wanda Dusia Stańczak, Wojciech Dąbrowski. Wystąpi wspaniały młodzieżowy zespół taneczny „Perła” z Niemenczyńskiego Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury, a także zespół śpiewaczy„Grzegorzanie”. Przeplatanką będzie recytacja wierszy. Ogółem zapowiada się ciekawe wydarzenie artystyczne. 
Nazajutrz goście pożegnają Wilno.

Jadwiga Podmostko

A ja dodam od siebie, że będzie się dużo, duzo działo! Obiecuję obszerne relacje!

gala1 211.JPG

 

Wanda Dusia Stańczak z Awangardą Wileńską...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Dobrych Świąt

czwartek, 02 kwietnia 2015 1:38

rada.jpg


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

"DACH" 54. z jajeczkiem

niedziela, 29 marca 2015 0:23

P3289015 (Copy).jpg

 

 

54. "DACH" Stowarzyszenia Autorów Polskich  O/Warszawski II - już za nami. Jajeczko było, pyszności różne, bo to był "DACH" wielkanocny. Prawie wszyscy - w kolorach świąteczno-wiosennych, dominacja zieleni i żółci.  Raczej lekkie wersy tworzyły  klimat. A na Turnieju Jednego Wiersza panowała "Odwilż".  Oto relacja w skrócie:

* wszystkie dostawki  zostały wykorzystane

* ponad 20 osób prezentowało utwory

* było "sto lat" dla Grażki Dąbrowskiej-Krawczyk, właścicielki posiadłości, gdzie uwiliśmy gniazdko

* rozbawił nas także... Marian Załucki, ustami Wiesława Ruteckiego

* dyplomy uznania za palemki otrzymali Zosia Pągowska i Ludwik Wambutt, a Grand Prix zdobyła autorka o niekwestionowanym talencie artystycznym, Paulina Cysak

* przygotowująca i prowadząca "DACHY" prezes Oddziału, Wanda Dusia Stańczak zaprosiła do jury Marię Bednarek, Beatę Małgorzatę Moniuszko i Kazimierza Lindę. A oto werdykt jury:

I miejsce - Bożena Kansy - "Miało być inaczej"

II miejsce - Iwona Stokrocka (Niemcy) - "Bałwanowy song"

III miejsce - Ewa Jowik - "Odwilż"

wyróżnienia otrzymali:

Hanna Saciuk-Nowak ("Odwilż - obrazek") i Michał Stachowiak (Limeryk z odwilżą)

Gratulacje!

* Maria Bednarek - utalentowana artystka w wielu dziedzinach przyniosła piękne pisanki, wykonane własnoręcznie, na których oprócz elementów dekoracyjnych znalazły się autorskie sentencje

* Mały kramik "przy kominiku" miała grupa zaprzyjaźnionych fanów poezji i satyry oraz kabaretu "Pół-serio". Są to wspaniałe, pracowite, zaradne osoby niepełnosprawne, które w pracowni pod okiem instruktora wykonują różne ozdoby. Tu znalazły się wyroby o charakterze wielkanocnym i "dachowcy" chętnie zasilili puszkę, wspierając grupę, zabierając cacka do domu

* muzyczno-wokalnie urozmaiciło wieczór kilka osób, m.in. bardzo ciekawie Iwonna Buczkowska. Na szczególną uwagę zasłużyli "nasi" gitarzyści - Krzysztof Tkaczyk i Przemysław Gnatowski. Napisali muzykę, opracowali aranżację i wykonali piosenki do tekstów Zosi Pągowskiej i Wandy Dusi Stańczak. Było lirycznie, było blusowo, było w stylu country...

* stoły ugięły się pod półmiskami, pełnymi smakowitości, zrobiło się tak świątecznie, rodzinnie, że nikt nie zauważył, że północ się zbliża...

* jak zwykle - zamieszczamy relację foto, a zawdzięczamy ją Cezaremu Bystrzyckiemu, Jolancie Bogusławskiej i Wandzie Dusi Stańczak

 

dach 025.JPG

 

dach 160 (Copy).jpg

 

dach 235 (Copy).jpg

 

dach 181 (Copy).jpg

 

dach 193 (Copy).jpg

 

dach 078 (Copy).jpg

 

dach 070 (Copy).jpg

 

dach 040 (Copy).jpg

dach 099 (Copy).jpg

 

dach 119 (Copy).jpg

 

dach 131 (Copy).jpg

dach 134 (Copy).jpg

 

dach 149 (Copy).jpg

 

dach 179.JPG

 

dach 226 (Copy).jpg

 

dach 158 (Copy).jpg

 

dach 037 (Copy).jpg

 

dach 022 (Copy).jpg

 

dach 047 (Copy).jpg

 

dach 033 (Copy).jpg

dach 031 (Copy).jpg

 

dach 027 (Copy).jpg

 

dach 017 (Copy).jpg

 

 

dach 042 (Copy).jpg

 

10849078_882841828448436_1720474667677723504_o (Copy).jpg

 

dach 107 (Copy).jpg

 

dach 111 (Copy).jpg

 

 

dach 154 (Copy).jpg

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Na kwietniowym "DACHU"...

sobota, 28 marca 2015 17:35

 

11133793_10203833917557558_9001490458124921517_n.jpg

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Gratulacje!!!

sobota, 28 marca 2015 17:19

 

SAM_3112.JPG

 

Z wielką radością składam gratulacje Beacie Małgorzacie Moniuszko, a naszej wspólnej koleżance SAP-owiczce. A powód - na zamieszczonym dyplomie (dodam, że Beacia znalazła się w maleńkiej grupce tak nagrodzonych, spośród 70-osobowej grupy kursantów). Hurraaa!

                                                 Wanda Dusia Stańczak


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Poezja i satyra w areszcie

niedziela, 22 marca 2015 11:34

 

areszt 182 (Copy).jpg

 

Światowy Dzień Poezji w areszcie. Nie tylko satyrycznie. Występowaliśmy - kabaret "Pół-serio" - w Areszcie Śledczym przy ul. Rakowieckiej. Na widowni zasiadło kilkudziesięciu osadzonych (to obowiązująca nomenklatura). To była nasza druga obecność na scenie w tym miejscu.

Bardzo ciepłe przyjęcie, świetna reakcja...Poszłam jednak dalej i... pod pretekstem Światowego Dnia Poezji kilkanaście minut skradłam na poważny, bardzo poważny temat. Przeczytałam kilka wierszy z mojego najbardziej osobistego tomiku "Pocerowane skrzydła anioła" - (użyję tylko skrótu: walka o życie bardzo bliskiej osoby, niestety, przegrana). Białe, trudne wiersze. O izolacji, rozpaczy, nadziei. I cisza była absolutna. I wpatrzone oczy. I ogromna powaga. Nie bez powodu wybrałam ten najtrudniejszy także dla mnie tomik. I powiedziałam, że jeśli przegrywa się w taki sposób, można wyć z bezradności, ale nie miało się wpływu na bieg wydarzeń. To zupełnie co innego, niż przegrać kawał życia z własnej woli...
Bardzo wzruszyła mnie reakcja publiczności. Były i ręce, które powędrowały w kierunku oczu. Została książka. Ale myślę, że i coś więcej... Tego Międzynarodowego Dnia Poezji na pewno nie zapomnę.

 

areszt 043 (Copy).jpg

 

areszt 052.JPG

 

areszt 068 (Copy).jpg

 

areszt 061 (Copy).jpg

 

areszt 041.JPG

 

areszt 080 (Copy).jpg

 

areszt 159 (Copy).jpg

 

areszt 117 (Copy).jpg

 

areszt 163 (Copy).jpg

 

areszt 146 (Copy).jpg

 

areszt 168.JPG

 

(Więcej na wandastanczak.bloog.pl)


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenie na spotkanie autorskie

czwartek, 19 marca 2015 19:49

E. Jowik - Nadarzyn - 9.4.2015.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenie

czwartek, 19 marca 2015 19:28

E. Jowik w Pias. - 15.4.2015.jpg.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Poezja na Chmielnej

wtorek, 17 marca 2015 23:06

CHMIELNA 22.III.2015.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ 13 marca 2015

sobota, 14 marca 2015 15:52

13 marca po raz szesnasty i ostatni spotkaliśmy się na Nowolipiu 9/11, na organizowanym pod patronatem SAP Oddz. II Warszawski

Poetyckie słowoprzestrzenie” optymistycznie oswajały: KATARZYNA KOZŁOWSKA i JOLANTA KULA. Wieczór był, można rzec, magiczny i myślę, że ten, stworzony przeze mnie (gospodynię i prowadzącą - IWONNĘ BUCZKOWSKĄ) na potrzeby „Wieczorów”, literacko- muzyczny duet, jeszcze nie raz zauroczy nas swoimi wierszami, piosenkami i ich niezwykłą interpretacją.

 

Dziękuję wszystkim wykonawcom i gościom uczestniczącym w „Dobrych Wieczorach z Poezją i Piosenką”. Dziękuję Radzie Osiedla Muranów, a szczególnie Panu SŁAWOMIROWI RZYSKO, za gościnę i pomoc w ich organizowaniu.

P1130462.JPGP1130461.JPGP1130460.JPGP1130460.JPGP1130459.JPGP1130455.JPGP1130454.JPGP1130452.JPGP1130451.JPGP1130448.JPGP1130447.JPGP1130441.JPGP1130445.JPGP1130434.JPGP1130430.JPGP1130426.JPG

P1130420.JPG

 

Tego dnia odbyły się też ostatnie Warsztaty Emisji i Interpretacji, prowadzone przez KATARZYNĘ WINIARSKĄ. Dziękuję Kasi za pomoc i cierpliwość, za cenne rady i świetną atmosferę, która pozwalała idealnie łączyć naukę z rozrywką.

P1130417.JPGP1130413.JPGP1130417.JPGP1130419.JPG

Do zobaczenia na muzyczno-literackich ścieżkach, pozdrawiam:)  Iwonna. Buczkowska​

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Ciekawy konkurs

czwartek, 12 marca 2015 22:18

Ogólnopolski_Konkurs_Poetycki (1).jpg

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Satyrycznie...

czwartek, 12 marca 2015 22:15

MARZEC PÓŁ SERIO poprawiony.jpg

 

 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Polecamy...

czwartek, 12 marca 2015 22:11

 

36838140849414656438.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

"Odwilż" na "DACHU" autorów

czwartek, 12 marca 2015 18:24

 

DACH RUBINOWY 254.JPG

 

I oto już 54. "DACH" poetycko-muzyczny przed nami. Szczególny, bo świąteczny. Przynieście pisanki, kurczaki (atrapy!), kwiaty, co kto chce i może. Ale przede wszystkim - wiersze, a w nich - to, co w Was. Zgłoszenia prezentacji - do Wandy Dusi Stańczak: klubhumoru2@wp.pl
Tym razem tematem Turnieju Jednego Wiersza jest "ODWILŻ" w dowolnej interpretacji. Laureaci otrzymają, oprócz dyplomów, także upominki. 
I... jeszcze jedna propozycja: konkurs palemek wielkanocnych. Przynieście oryginalne, własnoręcznie wykonane. Będą dyplomy i nagrody. 
Nie zabraknie muzycznej oprawy spotkania, ale chętnie mogą się jeszcze zgłaszać - spędzamy tu przecież zwykle ok. 6 godzin, a często i więcej...
O kulinarną poezję smaków - oczywiście z jajeczkiem - zadba, jak zawsze, pełna inwencji Grażyna Dąbrowska-Krawczyk.
Bądźcie z nami!


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

WIECZÓR IWONNY BUCZKOWSKIEJ 17 marca 2015

poniedziałek, 02 marca 2015 19:33

Zapraszamy 17 marca na wieczór IWONNY BUCZKOWSKIEJ, zatytułowany: "CZASOPRZESTRZEŃ KOBIETY".

W programie autorskie piosenki i monologi oraz gość specjalny - tancerka NATALIA KRZEMIEŃSKA "KAJALIS".

 

Iwonna.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Warsztaty interpretacji i emisji głosu 13.03.2015

poniedziałek, 02 marca 2015 19:24

SAP O/WARSZAWSKI II zaprasza 13 marca od godz. 17:30 do 18:45 na warsztaty interpretacji i emisji głosu. Poprowadzi je, jak zwykle, niezrównana Katarzyna Winiarska. Proszę przygotować krótkie teksty, które będą pomocne w ćwiczeniach.
Po warsztatach, o godz. 19:00 - DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zawrót głowy na "DACHU" poetów

poniedziałek, 02 marca 2015 1:07

 

 

dach 091.JPG

 

Jak ten czas leci. Już 53. "DACH" poetycko-muzyczny za nami. "DACH" w klubie "Ona", organizowany przez Stowarzyszenie Autorów Polskich O/Warszawski II. Prowadzi je już piąty rok prezes Oddziału, Wanda Dusia Stańczak. Tym razem na Turniej Jednego Wiersza zaproponowała "KOBIETĘ" i - oprócz wierszy turniejowych - niektóre prezentacje również zahaczały o to hasło

* Obchodziliśmy podwójne urodziny. Wspaniałej naszej przyjaciółki, właścicielki "Onej", Grażyny Dąbrowskiej Krawczyk i Wojciecha Dąbrowskiego. Życzenia, życzenia, życzenia...

* Wojciech Dąbrowski - jubilat - miał swoje...45 minut na "DACHU" . No bo to "Szast, prast i siedemdziesiątka"... Właśnie pod takim tytułem ukazała się jubileuszowa książka, poważna książka, chociaż autor kojarzy się przeważnie z dobrą satyrą. Prezentacja była tym razem poważna, z piosenkami do pięknych utworów, m.in. Frydryka Chopina, troszkę opowieści, wiersze. Nie wiadomo, kiedy minęły trzy kwadranse. Został niedosyt, ale to jest właśnie klasa...

 * Przemyślenia, związane z płcią piękną, przedstawiła m.in. Jolanta Bogusławska, a felietonem na ten temat skupiła uwagę Agnieszka Lis. Tadeusz Knyziak bawił różnotematycznymi fraszkami, Iwonna Buczkowska poruszyła słowem mówionym i  śpiewanym aktualne tematy, przymrużając oko. Prezentowali się także nowi goście, niektórzy jechali do nas od świtu i nocą wracali. M.in. ze Stalowej Woli, Olecka, Przasnysza, a nawet z Belgii.

* Wanda Dusia Stańczak wręczyła Kazimierzowi Lindzie legitymację Partii Dobrego Humoru, działając z upoważnienia  jej założyciela, satyryka, rysownika, Szczepana Sadurskiego

* Krzysztof Tkaczyk (plus gitara) ubarwił wieczór piosenkami

* Do Turnieju Jednego Wiersza Dusia zaprosiła Mirę Umiastowską, Krzysztofa Putkowskiego i Andrzeja Rodysa. A oto werdykt:

I miejsce - Zofia Pągowska za wiersz "Efekt synergii"

II miejsce - Agnieszka Wiszniewska-Matyszkiel - za "Wierszyk bylejaki"

III miejsce - Lidia Lewandowska-Nayar - za wiersz "Masz babo placek"

Wyróżnienia:

Elżbieta Czajka za wiersz "Kobiecie w przypadku zgoła beznadziejnym..."\

Agata Linek za wiersz "Moja konwalia"

Oprócz dyplomów laureaci otrzymali książki

* Poezję smaków - jak zawsze - przygotowała Grażyna Dąbkowska-Krawczyk, stoły uginały się od pomysłowych dań, z zupą cytrynową na kurczaku na czele

 

Dla pełnej relacji dodamy,  że klub wypełniony był do ostatniego miejsca, z rezerwowymi krzesłami. W kominku strzelały polana, a tym razem na dziedzińcu w kadzi nie płonął ogień, ponieważ niewątpliwą atrakcją wieczoru był pokaz szermierki go-now w wykonaniu... Agnieszki Wiszniewskiej-Matyszkiel i syna Przemka. Właśnie na dziedzińcu. Oboje na turniejach, a także 11-letni Staś - plasują się na wysokich miejscach. A  potem, we wnętrzach klubu, można było spróbować tego sportu. Miecze bezpieczne, zabawa fantastyczne. A, co najważniejsze,  tylko ze strony Agnieszki na "DACHU" były trzy pokolenia - bo przyjechali też dziadkowie. A przedtem wszyscy słuchali wierszy. Naprawdę z zaciekawieniem.

 

Kolejny, 54. "DACH" - w ostatni piątek marca, czyli 27.03.2015. A tematem Turnieju Jednego Wiersza jest "ODWILŻ" - oczywiście w absolutnie dowolnej interpretacji

A oto relacja foto, na która składają się zdjęcia m.in. wykonane przez Monikę Rossakiewicz, Krzysztofa Tkaczyka. Dziękujemy. Zdjęcia można pobierać, rozsyłać bez ograniczeń. Jeśli ktoś ma ciekawe ujęcia, proszony jest o przełanie do Dusi: klubhumoru2@wp.pl

 

dach 015 (Copy).jpg

 

 

dach 017 (Copy).jpg

 

dach 040 (Copy).jpg

 

dach 037 (Copy).jpg

 

dach 030.JPG

 

dach 056 (Copy).jpg

 

dach 075 (Copy).jpg

 

dach 072 (Copy).jpg

 

dach 077 (Copy).jpg

 

 

dach 202 (Copy).jpg

 

P2277941 (Copy).jpg

 

dach 086 (Copy).jpg

 

dach 055 (Copy).jpg

 

dach 067 (Copy).jpg

 

dach 213 (Copy).jpg

 

dach 235 (Copy).jpg

 

dach 171 (Copy).jpg

 

dach 138 (Copy).jpg

 

 

 

dach 114 (Copy).jpg

 

dach 109 (Copy).jpg

 

dach 097 (Copy).jpg

 

dach 117 (Copy).jpg

 

dach 130 (Copy).jpg

 

dach 136 (Copy).jpg

 

dach 140 (Copy).jpg

 

dach 143 (Copy).jpg

 

dach 148 (Copy).jpg

 

dach 153 (Copy).jpg

 

dach 174 (Copy).jpg

 

dach 175 (Copy).jpg

 

dach 177 (Copy).jpg

 

dach 180 (Copy).jpg

 

dach 196 (Copy).jpg

 

 

dach 195 (Copy).jpg

 

 

dach 197 (Copy).jpg

 

dach 199 (Copy).jpg

 

dach 207 (Copy).jpg

 

dach 210 (Copy).jpg

 

dach 220 (Copy).jpg

 

dach 212 (Copy).jpg

 

dach 227 (Copy).jpg

 

dach 230 (Copy).jpg

 

dach 238 (Copy).jpg

 

 

dach 240 (Copy).jpg

 

P2277932 (Copy).jpg

 

P2278016 (Copy).jpg

 

P2278039.JPG


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ 13.03.2015

czwartek, 26 lutego 2015 20:43

Zapraszamy!

Scan_Pic0005.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Niedzielne popołudnie na Chmielnej

poniedziałek, 23 lutego 2015 1:45

chmielna 028 (Copy).jpg

 

Dzięki, dzięki, dzięki wszystkim, którzy przybyli na "Poetyckie Niedzielne Popołudnie na Chmielnej", gdzie miałam przyjemność mieć wieczór autorski. Moje wiersze 
recytowali zaprzyjaźnieni od lat ze mną i moją twórczością oraz kabaretem "Pół-serio" - Krystyna Wodarczyk i Wiesław Rutecki, świetni w prezentacji zarówno liryki, jak i satyry. Dziękuję Andrzejowi Rodysowi, gospodarzowi programu, za zaproszenie i prowadzenie spotkania. Dziękuję Magdalenie Dębińskiej za zapis wydarzenia aparatem fotograficznym, a Stefanowi Świetliczko i Jakubowi Ładoszowi za rejestrację wieczoru kamerą. A specjalny, ogromny buziak dla grupy niepełnosprawnych przyjaciół, fanów naszego kabaretu, poezji, fantastycznych ludzi. Mają chyba wszystkie moje książki, a wiele wierszy znają na pamięć. Czyż może być piękniejszy prezent dla autora? 

                                                    Wanda Dusia Stańczak


A oto zdjęcia, robione przez Magdę i jej przyjaciół. Miłej wizyty w galerii foto...

 

chmielna 070 (Copy).jpg

 

chmielna 072.JPG

 

chmielna 086 (Copy).jpg

 

chmielna 147 (Copy).jpg

 

chmielna 171 (Copy).jpg

 

chmielna 179 (Copy).jpg

 

chmielna 194 (Copy).jpg

 

chmielna 203 (Copy).jpg

 

chmielna 223 (Copy).jpg

 

chmielna 206 (Copy).jpg

 

chmielna 136 (Copy).jpg

 

chmielna 160 (Copy).jpg

 

chmielna 162 (Copy).jpg

 

chmielna 217 (Copy).jpg


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zapraszamy na Chmielną

poniedziałek, 23 lutego 2015 1:29

10987705_777030865679331_7234285716241979195_n.jpg


Podziel się
oceń
2
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Z miłości do sztuki 21.02.2015

środa, 18 lutego 2015 17:01

Plakat DK Wygoda.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ 06.02.215

sobota, 07 lutego 2015 15:44

Za nami kolejny, prowadzony przez IWONNĘ BUCZKOWSKĄ, bardzo DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ. W klimatach karnawałowo – miłosnych zaprezentowały się: EWA JOWIK ze swoją, jakże celną, momentami frywolną, satyrą i IWONA MANISTA-KUTRYŚ, która uwiodła licznie zgromadzoną publiczność pięknym śpiewem. Nie obyło się bez bisów i obietnicy, że ten świetnie współbrzmiący duet zaprezentuje nam się jeszcze nie raz. 

Ewa J..jpgP1130283.JPGP1130276.JPGP1130270.JPG

P1130295.JPGP1130285.JPGP1130281.JPGP1130256.JPGP1130260.JPGP1130262.JPGP1130286.JPGP1130293.JPGP1130297.JPGP1130261.JPGP1130310.JPG


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

"DACH" wytrzymał!

czwartek, 05 lutego 2015 15:04

 

 

10364084_405151592984522_641034604980637320_n.jpg

 

Do późnych godzin nocnych trwało piątkowe (30 stycznia 2015) spotkanie na poetycko-muzycznym "DACHU" Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II w klubie "Ona" w Warszawie. A działo się! Poetycko, muzycznie, towarzysko, kulinarnie... Jak zwykle - relacja w skrócie, a zdjęcia ją ubarwią...
* Do SAP dołączyła Bożena Anna Śmierzyńska, odbierając z rąk naszej prezes, Wandy Dusi Stańczak, legitymację członkowską. Zaprezentowała kilka wierszy i - zgodnie z tradycją - weszła w skład jury Turnieju Jednego Wiersza
* Dusia zaprosiła do jury także Magdalenę Tokar i Władysława Stonia. Tematem TJW był tym razem "SZRON". A oto werdykt:
I miejsce - Zofia Maria Pągowska - "Poniżej zera"
II miejsce - Krystyna Łagowska - "Poranek"
III miejsce - Gaby Przasnyska - "Piszę do ciebie list"
Trzy równorzędne wyróżnienia:
x Elżbieta Czajka - "Szron na szybie przystanku"
x Bożena Kansy - "Razem"
x Tadeusz Krzysztof Knyziak - "Wyszronienie"
* Nasza seniorka, Krystyna Łagowska, przedstawiła autorską "Czarownicę", oczywiście w przebraniu, z pomocą wolontariuszki. Pani Krysia nie widzi, ale pięknie, plastycznie ukazuje świat, szczególnie bajkowy, dziecięcy. Zbliża się do dziewięćdziesiątki nie w kapciach, a - mimo białej laski - w radosnych podskokach. Jest naszym balsamem na troski i uczy kochać życie w każdej jego odsłonie. 
* Kilkadziesiąt osób miało okazję zaprezentować się na "DACHU". Niektórzy po raz pierwszy i, zapewniali, że czekają już na lutowe spotkanie. Jak zwykle - było wiele osób spoza Warszawy - z Krakowa, Radomia, Stalowej Woli, i in. W nocy pociągami, autobusami wracali do domów...
* Odbyła się promocja "Odwódek", których współautorami są członkowie grupy "SATYRA", założonej przez Wandę Dusię Stańczak na Facebooku - 17 osób z Polski, USA i Anglii. Na "Dachu" prezentowali te zabawę słowem: Ewa Jowik, Bożena Anna Śmierzyńska, Wanda Dusia Stańczak, Kazimierz Linda, Jakub Ładosz, Krzysztof Tkaczyk. Książeczka ukazała się pod redakcją Wandy Dusi Stańczak, skład i red. techniczna spoczęły w rękach Kazimierza Lindy, a grafikę i projekt okładki wykonała Joanna Patrycja Wójcik. 
* Nie można było odmówić Wojciechowi Dąbrowskiemu "czasu dachowego" ponad limit. Fantastyczną satyrą rozbawił nas do łez, m.in. fragmentami szopki noworocznej. Celnie, inteligentnie, w doskonałych proporcjach, utrzymujących całość w taktownych ryzach. Brawo!
* Andrzej Rodys zamienił się na minut kilka w...TEŚCIOWĄ i rymowanym monologiem tym wszystkich wprawił w nastrój radosny, ale i podziw - długi wiersz "zagrał" bez najmniejszego zawahania pamięciowego...
* Szczepan Sadurski, znany satyryk, rysownik jest założycielem bezpartyjnej Partii Dobrego Humoru, która zrzesza prawie 4 tysiące osób ze świata - przedstawicieli różnych dziedzin życia, ale głównie artystów i twórców. Ale ich wspólną cechą jest przyjazny stosunek do otoczenia, przede wszystkim ludzi, dystans do siebie. Składka - to... minimum trzy uśmiechy dziennie. Nasza prezes upoważniona jest do przyjmowania w szeregi PDH odpowiadających założeniom osób. Na piątkowym spotkaniu legitymacje otrzymali: Krystyna Łagowska (nr 3994), Elżbieta Grabosz (nr 3990), Władysław Stoń (3993), Krzysztof Tkaczyk (3987), Jurij Tokar (3986) oraz Przemysław Gnatowski (3995). 
* A teraz - strona muzyczna wieczoru. A właściwie stron wiele... Krzysztof Tkaczyk i Przemysław Gnatowski i gitarami i wokalem ubarwiali wieczór, ocieplając i kolorując klimat "DACHU". 
* Jurij Tokar - wspaniały, znany, lubiany, ceniony bard ciarki wywołał na niejednej skórze. Było na wesoło, było romantycznie, było nostalgicznie i ... I chciałoby się jeszcze i jeszcze i jeszcze. Jurij i żona, Magdalena, to - chyba można tak powiedzieć - nasi wielcy Przyjaciele, czujemy ten sam klimat i ogromne brawa zawsze są bardzo szczere. Po prostu zasłużone... 
* Po raz pierwszy na "DACHU" znaleźli się Magdalena Niniewski i Denis-Karol Renaudin. Magda mieszkała 20 lat we Francji, wróciła do Polski. Z Karolem, który mieszkał we Fracji od zawsze. Korzenie ma polskie, uczy się polskiego, ale śpiewał po francusku, akompaniując sobie na gitarze. A był to duet poetycko-wokalny. Magda deklamowała po francusku, bez tłumacza. I... wszystko jasne. Sposób prezentacji pozwolił zrozumieć treść klimatycznego mini-widowiska.
* A na górze...A nad nami... Mini przyjęcie miało kilkunastu młodych panów. No i przez kawałek wieczoru obie grupy zintegrowały się, bowiem panowie zapragnęli coś dla nas zagrać i zaśpiewać. No to teraz zdradzamy: byli to członkowie Repretentacyjnej Orkiestry Wojska Polskiego . W ruch poszła trąbka, a także filiżanka Grażki Dąbrowskiej-Krawczyk, właścicielki klubu "Ona", naszej wspaniałej Przyjaciółki. 
* Zaśpiewała nam Marta Czajka, prywatnie córka naszej Eli Czajki. Cztery pokolenia rozumiały się na "DACHU" fantastycznie. 
* Grażka Dąbrowska -Krawczyk przygotowała - jak zawsze - kolację niezwykłą. Sałatki, łazanki z kapustą, żurek z jajkiem i grzankami, pierogi z owocami, grzanki ze szpinakiem, rewelacyjny smalczyk, chyba jeszcze coś...Smaczne wszystko bardzo...
Działo się tak dużo po raz...52-gi. Bo tyle już było spotkań. Odbywają się zawsze w ostatni piątek miesiąca. Zawsze w klubie "Ona" przy Fajansowej 4 w Warszawie.

 
UWAGA: tematem Turnieju Jednego Wiersza w lutym będzie "KOBIETA".
Jurorzy bardzo proszą, żeby wiersze pisane były 14-tką, maleńka czcionka bardzo męczy oczy, a do czytania zawsze jest baaaardzo dużo. No i, oczywiście, mają być ANONIMOWE.
A oto serwis foto. Różni są autorzy zdjęć, ale najwięcej tutaj zamieszczonych wykonały Stanisława Ossowska i Magdalena Tokar. Dziękujemy."

 

10917789_405148262984855_1901246446979665978_o.jpg

 

DSC04694.JPG

 

 

1601503_405149006318114_7679846624135560542_n.jpg

 

dach 213.JPG

 

dach 201.JPG

 

dach 221.JPG

 

dach 200.JPG

 

DSC04685.JPG

 

dach 176.JPG

 

dach 222.JPG

 

10915292_10204491682744788_4995030502084664414_n.jpg

 

dach 173.JPG

 

10885145_10204491833068546_7126082741461360854_n.jpg

 

10945572_10204491836148623_2348842284742803050_n.jpg

 

1013620_10204491682784789_5220330416821480770_n.jpg

 

10968459_405145682985113_122580145670014782_n.jpg

 

 

dach 175.JPG

 

10945756_10204491835428605_5194861645971481462_n.jpg

 

10009730_405146669651681_8556298896985830021_n.jpg

 

1939554_405149329651415_462950975785358830_n.jpg

 

1601503_405149006318114_7679846624135560542_n.jpg

 

1507738_405142596318755_869055564975885122_n.jpg

 

1533834_405151686317846_3767881865574378708_n.jpg

 

10014672_405153386317676_3255717472963368554_n.jpg

 

10348370_405152226317792_1120832652345781329_n.jpg

 

10377380_405147759651572_7626364460672367001_n.jpg

 

10384839_405146059651742_4403544426525342218_n.jpg

 

10409543_405154336317581_5761087628323707648_n.jpg

 

10420130_405150426317972_1707537125383624087_n.jpg

 

10432470_405148249651523_7176364985394511314_n.jpg

 

10615410_405155659650782_9106297474119820338_n.jpg

 

10459111_405153809650967_3770469895051101002_n.jpg

 

10945698_405148576318157_1206710462531771135_n.jpg

 

10954539_405142889652059_9013821587997406256_n.jpg

 

10959814_405148262984855_1901246446979665978_n.jpg

 

10959660_405145459651802_5535293187831540867_n.jpg

 

10959413_405152716317743_4374833637074455852_n.jpg

 

10952253_405146606318354_2370821926749845128_n.jpg

 

10624681_405149356318079_5163115254543372021_n.jpg

 

10527324_405150359651312_8896551590432901463_n.jpg

 

10437019_405148466318168_9093023181366529949_n.jpg

 

10550863_405152529651095_5333251269437532471_n.jpg

 

 

 

10277175_405152629651085_6750942953661295082_n.jpg

 

10358865_10204491478179674_855631617213684963_n.jpg

 

10410561_10204491212013020_228319112435534830_n.jpg

 

10958327_10204491264934343_1849459578737695478_n.jpg

 

10686877_10204491403377804_6987657918893081947_n.jpg

 

10941025_10204491264694337_8818223855788083825_n.jpg

 

10959644_10204491474579584_7915374769207778366_n.jpg

 

10959856_10204491331736013_7552536192832253481_n.jpg

 

10959489_10204491264854341_5541055093665735798_n.jpg

 

10959379_10204491212173024_6523664238202347615_n.jpg

 

 

 

 


Podziel się
oceń
3
1

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

KONCERT KARNAWAŁOWY 11.02.215

sobota, 31 stycznia 2015 15:59

KONCERT KARNAWAŁOWY Z PIOSENKĄ I Z POEZJĄ.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

"DACH" już w piątek!

wtorek, 27 stycznia 2015 21:08

 

 

dach_wigilijny_017-qpr.jpg

UWAGA! UWAGA! UWAGA! 
Z OSTATNIEJ CHWILI: czeka nas MOC NIESPODZIANEK! Po raz 52. spotkamy się na poetycko-muzycznym 'DACHU' Stowarzyszenia Autorów Polskich O/Warszawski II. Nie zabraknie toastu noworocznego. Propozycje prezentacji proszę zgłaszać do organizatorki wieczorów, Wandy Dusi Stańczak. Tematem Turnieju Jednego Wiersza będzie "SZRON", oczywiście w dowolnej interpretacji. 
Kolację noworoczną przygotuje niezastąpiona Grażynka Dąbrowska-Krawczyk, właścicielka klubu "Ona". gdzie mamy spotkania. 
Czekamy na zgłoszenia literackie i muzyczne. Lista już się zapełnia.

Bądźcie z nami!

 

30 stycznia 2015, godz. 17, klub "ona", Fajansowa 4

 

dach_060-qpr.jpg


Podziel się
oceń
0
2

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

6.02.2015 - DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ

czwartek, 22 stycznia 2015 18:09

SAP O/Warszawski II i Iwonna Buczkowska, zapraszają na kolejny "DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ".

Tym razem nietypowo - w pierwszy piątek miesiąca - 6 lutego.
Będzie to, jak na karnawał przystało, wieczór pełen radości. Wystąpią EWA JOWIK - satyra, IWONA MANISTA-KUTRYŚ - śpiew.

Lokal i poczęstunek zapewni, jak zawsze, Rada Osiedla Muranów. Start godz. 19:00

 

PLAKAT A3 - DO INTERNETU.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

9. 01. 2015 DOBRY WIECZÓR Z POEZJĄ I PIOSENKĄ.

piątek, 16 stycznia 2015 15:26

9 stycznia spotkaliśmy się - jak co miesiąc - na Nowolipiu 9/11, aby poobcować z poezją i piosenką. Tym razem gośćmi IWONNY BUCZKOWSKIEJ były: BARBARA BIAŁOWĄS, która zaprezentowała swoje wiersze i ZUZANNA PAWLAK, która zaśpiewała piosenki z gatunku poezji śpiewanej - w tym jedną autorską.

Zarówno ciekawe, dojrzałe utwory Barbary Białowąs, jak i znakomita interpretacja oraz oryginalna barwa głosu Zuzanny Pawlak bardzo podobały się publiczności, o czym zaświadczały gromkie brawa.

Sympatyczna i ciepła atmosfera spotkania mile kontrastowała z szarugą i ulewą, które opanowały ulicę za drzwiami Lokalu Rady Osiedla Muranów i cały przylegający do niej świat.

 

Zapraszamy za miesiąc - 6 lutego (WYJĄTKOWO W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA). Będzie to, jak przystało na karnawał, program bardzo rozrywkowy. 

 

DSCF3540.jpgDSCF3536.jpgDSCF3534.jpgDSCF3531.jpgDSCF3528.jpgDSCF3529.jpgDSCF3535.jpgDSCF3533.jpg


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Warsztaty interpretacji i emisji głosu - 9 stycznia 2015

środa, 14 stycznia 2015 16:47

Ani deszcz, ani inne złośliwości niby-zimy nie przeszkodziły nam w dotarciu na piątkowe warsztaty emisji głosu. Było - jak zawsze - niezwykle sympatycznie i z wielkim dla nas - "uczniów" pożytkiem. Dziękujemy Kasi Winiarskiej i zapraszamy na następne warsztaty.

DSCF3509.jpgDSCF3510.jpgDSCF3513.jpgDSCF3514.jpgDSCF3517.jpgDSCF3524.jpgDSCF3525.jpgDSCF3526.jpg 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 21 kwietnia 2015

Licznik odwiedzin:  70 656  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

O moim bloogu

Zapraszamy na spotkania z autorami poezji, prozy, satyry, bajek, muzyki, scenariuszy...Tu spotkacie, Państwo, twórców, propagujących kulturę i sztukę pod szyldem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Oddzi...

więcej...

Zapraszamy na spotkania z autorami poezji, prozy, satyry, bajek, muzyki, scenariuszy...Tu spotkacie, Państwo, twórców, propagujących kulturę i sztukę pod szyldem Stowarzyszenia Autorów Polskich, Oddział Warszawski II.

schowaj...

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 70656
Wpisy
  • liczba: 735
  • komentarze: 13
Galerie
  • liczba zdjęć: 251
  • komentarze: 0
Bloog istnieje od: 1539 dni

Lubię to